FDM (Fascial Distortion Model)

jest to metoda, która polega na obserwowaniu wzorca mowy ciała pacjenta i zakwalifikowania go do właściwego z pośród 6 odkształceń powięzi. Ta technika pozwala nam często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta.

Kinesiotaping

Polega na odpowiednim naklejenie plastra, który poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, działa na odczucie i zmniejszenie bólu mięśni i stawów, niwelowaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

Dry needling

to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł do akupunktury w celu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. Suche igłowanie stymuluje komórki mięśniowe organizmu do regeneracji i przebudowy co w efekcie prowadzi to do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zmniejszenia i ustąpienia bólu.

Terapia wisceralna

jest to manualna praca na narządach wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej. Stosuje się ją przy zaburzeniach przewodu pokarmowego. Techniki wisceralne mają szeroką bazę zastosowań poprzez powiązania między trzewiami, układem oddechowym, mięśniowym czy kostno – stawowym. Pomaga w schorzeniach takich jak refluks, wzdęcia, przewlekłe zaparcia, bóle głowy, bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz piersiowego kręgosłupa i wiele, wiele innych.

Kinezyterapia

jej podstawą są różnego rodzaju ćwiczenia lecznicze. Indywidualne dobranie zestawu ćwiczeń pozwala na przywrócenie pełnej lub częściowej sprawności fizycznej. Kinezyterapia powinna działać korzystnie na każdy układ w naszym ciele, także naszą psychikę i emocje. Poprawne wykonywanie ćwiczeń ma pozytywny wpływ na przywrócenie sprawności układu krążenia, układu oddechowego i nerwowego oraz przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Integracyjna
terapia blizn

Blizna może mieć wpływ nie tylko na miejsce, w którym się znajduje ale również na dalsze części ciała. Jest to terapia, która może działać nie tylko lokalnie ale też na poziomie energetycznym, wegetatywnym czy psychosomatycznym. Podczas terapii można posługiwać się takimi urządzeniami jak bańki, katy, piny, kinesiotape, szczotki i inne. Polecana również dla osób, u których blizna dopiero się pojawi w celu przygotowania tkanki do zmiany.

Skontaktuj się ze mną

Fizjoterapeuta Natalia Rostek
+48 793 483 985
rostek.fizjoterapia@gmail.com